Hosting? Kolik stojí?

 

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu. Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server. Ceny za webhosting se pohybují od pár Kč až po několik tisíc Kč za měsíc.”
wikipedia.org

 

Ceny Hostingů dělím do tří kategorií:

  1. FREE (zdarma)
  2. Střední (cca 23kč/měsíc)
  3. Pro velké projekty/firmy (cca 100-250kč/měsíc)

 

 

  • U Hostingů (stějně jako u všeho) platí že čím víc si zaplatíte tím víc dostanete. Osobně má u mě každý hosting který nabízí instalaci WordPress (redakčního systému) na jedno kliknutí plusové body.
  • Pokud zrovna teprve tvoříte nové webové stránky určitě doporučuji například server Endora.cz – kde si v rychlosti založíte zdarma doménuu + zdarma hosting + instalace wordpressu, a během 15-ti minut máte písek na kterém můžete stavět, zkoušet témata atd.

 


 

 

FREE Hosting většinou znamená že server na kterém provozujete požaduje nějakou proti službu, může to být například nucená reklama na Vašem webu. Pro malý projekt jako jsou osobní stránky apod. je však většinou dostačující.
= 0 kč/rok

 

 


Takto například může vypadat jakési “pohoršení kvality stránky” v patičce webu, při free-hostingu.

 

 

 

TIP: Na konci článku naleznete odkazy na hostingové servery které doporučuji
(i zdarma)

 

 

 

Středním Hostingem myslím jakýkoliv hosting za který si připlatíte a nestojí více než 30kč/rok – což je podle mě ještě docela férová cena. Na tomto hostingu podle mě utáhnete většinu stránek které jsou na internetu. Pokud tedy Váš web neutáhne nějaký z free hostingů (i bez reklam) je tato varianta ideální volba.
= 300kč/rok

 


Ukázka “pojmenovávání” různých variant.

 

 

 

“Velké” Hostingy” a hostingy té nejvyšší kvality využívají firmy a velké portály. Hlavní výhodou je spousta prostoru, neomezený traffic, SSD disky apod.
= 2500 kč/rok

 

 

Pár příkladů.

 

 

+Bonus 3x mé tipy na nejlepší webhostingy v Česku (+jeden ze zahraničí)

 

  1. Endora.cz z mé zkušenosti nejlepší český hosting – varianty zdarma, ssd disky, podpora a nikdy jsem nezaznamenal výpadek.
  2. Wedos.cz často mají různé slevy a slevové kupóny. Slyšel jsem ale i pár názorů a stížností na výpadky a pomalou rychlost načítání stránek.
  3. Onebit.cz moderní a funkční. Navíc nabízí možnost vyzkoušení webhostingu zdarma na 2 měsíce.

 

+ Hostgator.com jeden z celosvětově nejznámějších poskytovatelů webového hostingu.