Valašské Meziříčí Blog IT

 

1. Premium vs Free – Rozhoduje se mezi menším rozpočtem nebo mnohem větším (a kvalitnějším) výběrem. Pokud nenajdete to pravé ve volně dostupných šablonách na netu, není jiná možnost (kromě použití jiného nástroje než je WordPress) než si šablonu zakoupit (třeba https://themeforest.net/). Dobře zvažte všechny funkce a možnosti které při připlacení získáte.

 

2. Pečlivě zkoumejte demo – Protože vám to ušetří hromadu času. Zaměřte se na plynulost a celkový dojem ihned když se stránka s prezentací šablony otevře. Kriticky nahlížejte na každičký detail. Klidně demo otevřete i na mobilu nebo tabletu (jako test responsivního designu).

 

3. Představte si vlastní obsah – Při prohlížení dema si zkoušejte představit jak v něm asi budou vypadat stránky Vaše. Např.: Prohlížejte si galerii a rovnou si všímejte jestli v ní vyniknou vaše fotky apod.

 

4. Hledejte na růžných portálech– Neomezujte se na Wordpreess.org a Themeforest.com. Napište klíčová slova vaší ideální šablony do Googlu (např.: Onepage, Personal atd.). Nebo zkuste některé webové katalogy s různými výběry témat. Například: onepagelove.com, colorlib.com, wptemplate.com.

 

5. Volná ruka vs Pevné mantinely – Jsou témata která mají jasně daná pravidla a s některými jejich prvky prostě už neuděláte nic, naopak některé moderní šablony jakoby jste zase dělali celé sami skoro od začátku (DIY – většina WYSIWYG). Samozřejmě je asi nejlepší najít nějaký zlatý střed přesně pro vaše potřeby – tedy mít možnost měnit to důležité ale neztrácet ani základ designu které „nabídlo“ samo téma.

 

6. „Zkontrolujte“ šablonu v *THEMECHECK* – Zde není co dodat. Ale nepřikládejte mu až moc velkou váhu.

 

+Bonus: 3x skvělé šablony

Impreza – Multi-purpose

Camera

Parallax One