Blog - IT Valmez

 

Zde je celkem 7 mých kroků, které jsem dal dohromady a myslím si že základ se dá použít prakticky na jakýkoliv typ projektu. Základem myslím tento postup: Promýšlení a odpovídání na otázky ohledně základních informací, náčrt, tvorba, reflexe a vypuštění do světa.

 

 

1. Základní nápady a sběr informací (název? jaký je cíl stránek? jací návštěvníci budou na web chodit? …)
Hlavní cíl této části procesu je najít si jasné odpovědi na předchozí otázky. Tedy vědět jaký je budoucí smysl stránek, hlavní cíle které chcete dosáhnout a jaké hlavní cílové “publikum” se hodláte oslovit.

 

2. Založení zkušební domény (a instalace WordPressu)
Osobně používám portál endora.cz. Založím si zdarma doménu 3.řádu, automaticky nainstaluji například WordPress a můžu začít zkoušet. (celé to trvá celkem cca 15 minut)

 

3. Plánování a hrubé náčrty a představy webu (základní prvky designu v hlavě i na papíře)
Hrubý design a představa toho co vše bude na webu je důležitý kvůli správnému a jednoduššímu výběru téma. Budete potřebovat fotogalerii? Sidebar? Atd.. (v celém procesu se vlastně kromě tvoření snažíte odpovídat hlavně na ty nejdůležitější otázky)

 

4. Design + psání obsahu (výběr theme, pluginy, SEO apod.)
A je na řadě část která Vám pravděpodobně zabere nejvíce času. Od výběru téma, řešení pluginů až po psaní obsahu a optimalizace textu i celého webu pro SEO.

 

5. Testování a nekonečné vylaďování (test designu na mobilech a tabletech a tak podobně)
Délka této části záleží na tom jak dlouhou dobu na vytvoření stránek máte k dispozici a také jak velký jste perfekcionista (kolikrát si řeknete větu: “To není dost dobré”)

 

6. Start (přesun z testovací na “reálnou” doménu a launch stránek)
Wordpressové stránky přesouvám celé najednou a pohodlně za pomocí pluginu *All-in-One WP Migration*. Sdílněte že máte aktualizovaný/nový web online na sociálních sítích, ujistěte se naposledy že všechno klape a běží tak jak má a máte vyhráno.

 

7. Údržba (automatické aktualizace pluginů, atd.)
Poslední část (s neomezenou časovou hranicí) je už ta nejjednodušší. Osobně nainstaluji pár pluginů které se sami postarají o aktualizaci pluginů, samotného WordPressu a podobně, nějaký ten nástroj na sledování a monitoring (například Google Analytics). A už pouze stačí sem tam stránky zkontrolovat a udržovat tak jak mají fungovat.

 

 

Na závěr se chci omluvit za všechny ty závorky. Nějak se z toho bohužel stal můj zlozvyk.